Vairavimo patarimai pavasariui

Vairavimo patarimai pavasariui

ezgif-4-e4173ea693.jpg

Keičiantis metų laikams keičiasi ir oro sąlygos. Kaip vairuotojas, jūsų didžiausia atsakomybė būti pasiruošusiam įveikti įvairius vairavimo iššūkius, kurie kyla kiekvieną dieną. Atėjus pavasariui reikėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Oro slėgis

Pirmiausia būtinai patikrinkite oro slėgį kas mėnesį ir prieš ilgas keliones. Tinkamo oro slėgio palaikymas padangose padeda užtikrinti, kad padangos galės veikti taip, kaip jos buvo suprojektuotos. Norint užtikrinti sklandų padangų veikimą, siūlome pripūsti padangas kaip rekomenduoja automobilio gamintojas, kurį rasite ant automobilio vairuotojo durelių, ant bako durelių arba automobilio vadove. Tinkamas oro slėgio palaikymas padangose padės jums įveikti keletą dažniausiai pasitaikančių iššūkių vairuojant pavasarį, įskaitant lietų, duobes ir kitas problemas.

Greitis

Pavasarį dažnai pasitaiko lietingi orai, kurie gali ypač apsunkinti vairavimą. Jeigu kartais staiga pasitaikytų lietus, galite patekti į akvaplaningą. Taipogi, kai lietaus vanduo maišosi su su nešvarumais ar naftos produktais, keliai gali tapti tikra čiuožykla. Geriausia yra atydžiai stebėti kelio dangą ir prisitaikyti prie jos pasirinkus saugų greiį, kurie padės išvengti akvaplaningo ir kitų problemų pasitaikančių kelyje.

Protektoriaus gylis

Kai kalbame apie vairavimą šlapiomis oro sąlygomis, padangų protektoriaus gylis vaidina ypač svarbų vaidmenį. Mūsų patarimas tikrinti protektoriaus gylį kartą per mėnesį arba prieš ilgas keliones. Kai protektoriaus gylis yra per mažas sukibimas su šlapia kelio danga gali būti labai prastas, kad padangos tinkamai galėtu išvalyti vandenį ir padangą turėtų gera sukibimą su keliu.

Duobės

Jei gyvenate vietovėje, kurioje vyrauja atšiaurios žiemos sąlygos, po ledo nutirpimo turėtumėte pastebėti daugiau duobių. Šaltais žiemos mėnesiais drėgmė gali prasiskverbia į kelio dangą, o pakartotinis užšalimas ir atitirpimas gali paskatinti duobių atsiradimą, kurios gali pridaryti labai nemenkos žalos jūsų padangoms ar ratams. Kuo greičiau važiuojate, tuo didesnė žalą gali patirti. Jei negalite išvengti smūgio į duobę, prieš atsitrenkdami sumažinkite greitį, tačiau prieš atsitrenkdami į duobę atleiskite stabdžio pedalą. Verta paminėti, kad tinkamai pripūstos padangos yra mažiau jautrios duobių pažeidimams. Jei pataikėte į duobę, rekomenduojame patikrinti savo padangas ir ratus ar neatsirado pažeidimų ant jų.