Vairavimo patarimai žiemai

Vairavimo patarimai žiemai

Žiema gali būti iš tiesų labai gražus metų laikas, tačiau atejus šaltąjam metų laikui vairavimo sąlygos gali tapti sudėtingiausiomis per visus metus. Šiandien duosime jums keletą patarimų, kurie padės išvengti netikėtumų vairuojant.

Patarimai vairuojant žiemą

Venkite greito ir staigaus pagreitėjimo bei stabdymo. Dėl staigios akseleracijosar stabdymo automobilis gali visiškai prarasti sukibimą su kelio danga.

ezgif-4-c03dd8eef4.jpg

Stenkitės vairuoti mažesniu greičiu nei esate įpratę. Vairuodami lėčiau, turėsite daugiau laiko suvaldyti automobilį jeigu jis praras sukibimą, taip pat spėsite sustabdyti, jeigu atsiras kliūtis kelyje. Taipogi venkite vairuoti arti kito automobilio priekyje, padidinkite atstumą tarp jūsų ir priekyje esančios transporto priemonės, kas suteiks jums daugiau vietos ir laiko, jeigu reikės atlikti nesuplanuotą manevrą.

Venkite sustoti įkalnėje. Žiemos metu pradėti važiuoti esant šiek tiek statesnėje įkalnėje yra pakankamai sudėtinga dėl prasto sukibimo. Jeigu nutiko taip, jog vis dėlto turite sustoti, pradedant važiuoti venkite per stiprios akseleracijos, reikėtų bandyti pajudėti lėtai ir tolygiai.

Žieminių padangų sumontavimas

Vienas iš pagrindinių žingsnių vairuojant žiemą yra žieminių padangų komplekto sumontavimas ant transporto priemonės, ypatingai gyvenant Lietuvoje. Oro sąlygos žiemą dažnai ypač neprognozuojamos, pas mus gali būti ypatingai daug sniego ir ledo kelyje.

Tik žieminės padangos užtikrins tinkamą sukibimo lygį su kelio danga, kurio universalios ir vasarinės padangos nesugebės užtikrinti.

Lietuvoje kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis.

Žieminių padangų protektoriaus gylis

Būtinai patinkrinkite žieminių padangų protektoriaus gylį, kad būtumėte tikri, jog jis yra pakankamas pašalinti vandenį, purvą ar sniegą. Žieminės padangos pradeda prarasti sukibimą žymiai greičiau nei kitų sezonų padangos, todėl labai svarbu tikrinti žieminių padangų protektoriaus gylį.

Oro slėgis žiemą

Užtikrinkite, jog padangose esantis oro slėgis būtų toks koks nurodytas transporto priemonės rekomendacijose. Savo klientų saugumui patariame bent kartą per mėnesį arba vykstant į ilgas keliones patikrinti oro slėgį padangose.

Žieminių padangų amžius

Reikėtų atkreipti dėmesį į padangų amžių. Padangoms sensant gali būti pažeistas jų konstrukcinis vientisumas. Dėl to padangoms tampa sunkiau tinkamai veikti esant žiemos sąlygoms. Užtikrinant jūsų saugumą rekomenduojame padangas keisti kas šešis metus. Padangos nėra visiškai tinkamos eksplotuoti, kai joms yra dešimt ir daugiau metų.