Padangos

Vasariniu padangų sezonas 2022 – kaip jam tinkamai pasiruošti?

Kada reiktu keisti padangas 2022 metais?

Padangų keitimas suteikia ramybės ir saugumo jausmą dėl Jūsų sveikatos ir turto kuris gali nukentėti patekus į avariją.

Padangų keitimo data vasaros sezonui

Nors nėra nustatytos konkrečios datos kada būtina pasikeisti padangas vasaros sezonui. Rekomenduojame padangas keisti oro temperatūrai pasiekus bent +5°C. Tokiomis sąlygomis mišiniai iš kurių pagamintos vasarinės padangos jau pradeda „veikti“, t.y. pilnumoje gali atlikti savo funkcijas. Lyginant su žieminėmis padangomis, vasarinės padangos taupo savininkui ne tik kurą, tačiau ir resursą, kadangi žieminės padangos sunkesnės ir lengviau dėvisi prie pliusinės temperatūros.

Ar tai reiškia, kad keisti padangas reikia iškarto kai tik nutirpo sniegas? – Ne! Svarbu apsišarvuoti kantrybę ir laukti ne tik stabilaus „pliuso“ dieną, tačiau kol visai nebeliks mūsų klimate dažnai pastebimų naktinių šalnų. Šiuo atveju kaip sakoma, geriau pavėluoti, negu paskubėti.

Ypatingai tai liečia tuos, kurie važinėja už miesto ne pagrindiniais keliais. Miesto keliai ir greitkeliai aktyviai apdorojami reagentais neleidžiančiais susidaryti ledui.

Padangų keitimo data žiemos sezonui

Vasarinėmis padangomis leidžiama važiuoti tik iki Lapkričio 10 dienos, poto jos yra draudžiamos iki kovo 31 dienos.
Atrodo jau nieko nebereikia įtikinėti, kad padangas į žiemines pasikeisti BŪTINA. Tačiau vis tik daugeliui kyla klausimas ar jau laikas? Kada geriau tai padaryti, iškritus pirmam sniegui, pralaukus kol nurims eilės padangų montavimo punktuose ar kaip tik pasikeisti ankščiau nustatyto termino?
Rekomenduojame tai daryti ne per pirmą sniegą ir net ne pasirodžius ledui ankstyvą rytą, o gerokai ankščiau. Reikalas tame, kad būtinybė pasikeisti padangas į tinkamas yra ne tik dėl skirtumų tarp vasarinių padangų ir žieminių padangų protektoriaus rašto. Vasarinių padangų gamyboje naudojama guma kuri nenumatyta eksplotavimui žemoje temperatūroje. Šaltyje ji praranda elastiškumą (kaip sako liaudis „suakmenėja“), kas priveda prie sumažėjusio sukibimo ir didžiulio diskomforto.
Rudens temperatūros riba kurią pasiekus šie praradimai tampa jau rimti – specialistai teigia, kad tai +7°C. Jeigu vidutinis paros rodiklis įskaitant naktinius šalčius tapo žemesnis – važinėti vasarinėmis padangomis mažu mažiausiai rizikinga. Ir apsilankymo padangų montavimo punkte geriau nenukelinėti, net jei diena dar šilta.