Kaip patikrinti stabdžių kaladėles?

Kaip patikrinti stabdžių kaladėles?

Šiais laikais daugelyje automobilių yra įspėjamoji lemputė, kuri užsidega atėjus laikui keisti stabdžių kaladėles. Paprastai ji yra ant automobilio spidometro, kuriame taipogi dažnu atveju matysite tokią informaciją kaip netinkamai uždarytos durys, variklio gedimas ir t.t.

Vidutinė stabdžių kaladėlių tarnavimo trukmė priklaus nuo kiekvienos transporto priemonės, tačiau dažniausiai rekomenduojama jas keisti kas 50000km. Kilometražas labai priklauso nuo to kaip ir kur yra važinėjama, automobilos kuris dažniau eskplotuojamas mieste greičiau turės problemų, negu tas kuris eskplotuojamas už miesto. Tam taipogi įtakos turi ir pats vairuotojas, kai kurie iš jų mėgsta dažniau ir aštriau stabdyti. Be abejonės pakeisti vairavimo būdą yra gan sutėtinga, tačiau išmokus elgtis švelniau su automobilių stabdžiais, kaladėlių tarnavimo laiką tikrai prailginsite.

Stabdžių kaladėles, tvarkymas, kaip patikrinti stabdžių kaladėles?

Grįžkime atgal, tad vis dėlto ne vis automobiliai turi funkciją, kuri parodo, jog atėjo laikas keisti stabdžių kaladėles. Tad pirmieji požymiai, rodantys, kad stabdžių kaladėlės yra per plonos yra šie:

1. Vibracija nuspaudus stabdžio pedalą
2. Automobilį tempia į vieną pusę stabdant
3. Cypiantis triukšmas, kai stabdote (tai reiškia, kad stabdžių kaladėlės visiškai nusidėvėjusios).

Taipogi stabdžių kaladėles galima patikrinti ir vizualiai. Kai kuriose transporto priemonėse, kaladėlės matosi per ratlankio stipinus.  Pagal nykščio taisyklę, jei matote 3mm kaladėlės ir nepastebėjote prieš tai išvardintų sutrikimų, jūsų stabdžių kaladėlės turėtų būti geros būklės. Tačiau jeigu kaladėlės atrodo vizualiai mažesnės, nelaukite ir pasikeiskite jas. Tokį paprasta patikrinimą gali atlikti kiekvienas iš jūsų, tačiau nerekomenduojami keisti stabdžių kaladėlių patiems, o tai palikti specialistui. Kadangi norint tai atlikti tinkamai reikia pakelti transporto priemonę, atlikti technines procedūras, patikrinti, o tai turėtų padaryti profesionalus specialistas.