Kelių pavojai: kaip apsaugoti savo padangas

Kelių pavojai: kaip apsaugoti savo padangas
kaip apsaugoti savo padangas

Kokybiškos padangos nėra pigios, todėl labai svarbu daryti viską, kad prailginti jų tarnavimo laiką. Transporto priemonės padangos yra pirmasis sąlyčio taškas su keliu, tad šiuklės, druskos, akmenys ir kt. gali būti joms labai pavojingi. Taipogi ir bandymas jų išvengti kartais yra labai pavojingas, nes tiek psichologiškai, tiek fiziškai sunku pastebėti, kad kažkas yra ant keli, tad ganėtinai sunku jų išvengti. Dažnai vairuotojai susidūrę su kelio pavojais nebeturi laiko išvengti susidūrimo.

Saugokitės šių pavojų ant kelio:
Medžiai ir jų šakos – vienas iš problematiškiausių ir dažniausiai pasitaikančių kelių pavojų yra medžiai ir jų šakos. Jeigu pastebėjote jas toli prieš save būtinai sulėtinkite greitį ir pabandykite persirikiuoti į juosta, toliau nuo jų. Jeigu nėra galimybės to padaryti, nebandykite jų pervažiuoti.
Duobės – pamatę kelyje duobe, tvirtai laikykite vairą, sulėtinkite greitį ir jeigu tai saugu apvažiuokite ją. Atsitrenkus į duobe galite pradurti padangą arba sulaužyti vairo kolonėlę.
Metalinės nuolaužos – varžtai, vinys ir kiti aštrūs daiktai yra dažni kaltininkai dėl staigaus padangos nusileidimo.
Stiklas – skaldytas stiklas taipogi turi didelės reikšmės jūsų padangoms, kadangi labai greitai galima pradurti padangą net nepastebėjus.