Kinietiškos padangos: ar verta pirkti?

Kinietiškos padangos: ar verta pirkti?

Kaip ir bet kokią kitą kinietiška prekę, padangas pagamintas Kinijoje galima padalinti į tris kategorijas:

  1. Vardinės žinomų pasaulinių prekės ženklų padangos pagamintos jiems priklausančiuose gamyklose Kinijoje.
  2. Žinomų Kinijos prekės ženklų padangos, gaminamos pirmoje eilėje eksportui į Europą ir JAV.
  3. Padangos pagamintos Kinijos vidaus rinkai ir neatitinkančios reikalavimų(ne sertifikuotos) Europos ir JAV rinkoms.

141194053_1806828596142620_6335986041476038589_n

Peržvelkime atskirai kiekvieną iš grupių:

  1. Vardinės padangos – Žinomų pasaulinių prekės ženklų Kinijos gamyklose pagamintų padangų kokybė nesiskiria nuo Europoje ar JAV pagamintų padangų kokybės. Gamyklose įrengta moderni įranga, dalis inžinierių ir techninių darbuotojų, tai kvalifikuoti specialistai atvykę iš Europos ar JAV. Gamyklose vykdomos griežčiausios kokybės kontrolės priemonės. t.y. teoriškai Kinijoje pagaminta padanga niekuo nesiskiria nuo to pačio gamintojo ir modelio padangos pagamintos, pavyzdžiui, Vokietijoje. 100% pasakyti, ar tai tiesa, neįmanoma – tačiau tai tikrai labai arti tiesos.
  2. Kinietiškos padangos eksportui – Kinietiškos padangos pagamintos eksportui į Europa ar JAV, būtinai turi būti sertifikuotos Europoje ir JAV, o tai jau yra tam tikra jų kokybės garantija. Azijiečių privalumas – mažesnė kaina ir analogiška kokybė.
  3. Kinijos vidaus rinkai pagamintos padangos, tai „katė maiše”. Prieš pirkdami nežinomų prekių ženklų pagamintas padangas, pabandykite paieškoti informacijos apie jas internete. Jei padanga parduodama Europoje – ji bent jau nėra pavojinga. Net jei ši padanga užima paskutines vietas Europos bandymų reitinguose, tačiau vien tas faktas, kad juose dalyvauja, tai jau yra gera šio prekės ženklo rekomendacija. Beveik visos Kinijos padangų gamyklos buvo pastatytos per pastaruosius 10-15 metų (išskyrus kelias išimtis) ir jose naudojama naujausia įranga. Daugiau nei 10% visų lengvųjų automobilių padangų pardavimų Europos Sąjungoje, tai Kinijoje pagamintos padangos, kurios sudaro apytiksliai 30% padangų pardavimų biudžetiniame segmente. Darbštūs kinai pagaliau atkreipia dėmesį į Rytų Europos šalių padangų rinką ir po kurio laiko vairuotojų požiūris į užrašą „Made in China“ ant padangų pasikeis.