Žieminių padangų keitimas ir montavimas

Žieminių padangų keitimas ir montavimas

b-ezgif-4-8bdad063e9.jpg

Montuodami žiemines padangas, visada privalu pakeisti visas keturias padangas. Tik sumontavus visas keturias padangas užtikrinamas didžiausias saugumas.

4 žieminių padangų montavimas

Pakeisdami visas keturias žiemines padangas žymiai padidinate abiejų ašių sukibimą, t.y. priekinės ir galinės dalies. Automobilio valdymas ir saugumas būna daug kartų didesnis vairuojant. Jeigu nusprendžiate montuoti tik dvi ar mažiau padangų, tai gali turėti didelios įtakos automobilio valdymui. Montuojant transporto priemonėje tik 2 žiemines padangas, nesvarbu, ar jos sumontuotos priekinėje, ar galinėje ašyje, tai turės įtakos transporto priemonės valdymo savybėms.  Nepriklausomai nuo varančiosios ašies, priekiu, galu ar visais keturiais varomas automobilis vairuojant nedirbs sinchroniškai ir vienodai. Dėl šios priežasties www.jala.lt specialistai visada rekomenduoja montuoti tik keturias padangas.

2 žieminių padangų montavimas ant galinės ašies

Sumontavus dvi padangas ant galinės ašies gali pasijausti prastas sukibimas bei valdymas. Kartais žmonės galvoja, jog užtenka tik dviejų žieminių padangų norint vairuoti saugiai, tačiau tai labai klaidinga nuomonė. Kažkada tai buvo iš dalies tiesa, nes žieminės padangos aplamai neturėjo gero sukibimo su danga. Tobulėjant padangų technologijoms tokia praktika visiškai nepasiteisina ir dažnu atveju gali būti labai nesaugi.

Jei vis dėlto ant galinės ašies sumontuojate tik dvi padangas, jūsų automobilis bus nepakankamai valdomas. Nepakankamas valdymas yra tada, kai jūsų priekinės padangos sukimba mažiau nei galinės. Tai lems, kad jūsų automobilio pasukamumas ir stabdymas bus prastesnis.

Jeigu kalbame apie galiniais varomas transporto priemonės geriausia yra sumontuoti visas keturias padangas. Tais atvejais, kai galima pakeisti tik dvi padangas, naujos žieminės padangos turėtų būti montuojamos ant galinės ašies

2 žieminių padangų montavimas ant priekinės ašies

Nesvarbu ant kokia yra transporto priemonė, dažniausiai galinės padangos turi mažesnį sukibimą nei priekinės. Taip yra dėl daugelio priežasčių. Viena iš jų yra tai, kad jūsų automobilio variklis dažniausiai yra priekyje. Variklio svoris prideda nemažai sukibimo automobilio priekiui.

Dar viena priežastis kodėl priekinės padangos turi daugiau sukibimo nei galinės, nes manevravimas ir stabdymas atliekamas su priekinėmis padangomis. Tad jeigu žiemines padangas sumontuotumėte tik priekyje turėtumėme labai prasta sukibimą bei stabdymą.

Kada reikėtų susimontuoti žiemines padangas?

Daugelis žmonių žiemines padangas montuojasi, kai pamato pirmą sniegą.  Lietuvoje kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis.

Žieminių padangų laikymas

Žieminių padangų saugojimas yra dar vienas labai svarbus dalykas, tačiau kartais pamirštamas. Netinkamas laikymas ir priežiūra gali turėti didelios įtakos padangų tarnavimo laikotarpiui.

Kad padangos būtų tinkamos naudoti ne vieną sezoną, reikėtų atlikti keletą veiksmų:

Padangos turėtų būti laikomos tamsioje vietoje, kurioje negautų tiesioginių saulės spindulių.

Prieš paliekant padangas, reikėtų jas ganėtinai kruopščiai nuvalyti.

Apvyniokite padangas sandariais plastikiniais maišais ir laikykite vėsioje, sausoje vietoje.